Centrum informačních technologií a aplikované informatiky

Cílem Centra informačních technologií a aplikované informatiky Slavičín (CITAI) se statutem vědecko-technického parku (VTP) a centra pro transfer technologií (CTT) v Průmyslovém areálu Slavičín je poskytování služeb pro firmy zasídlené v Průmyslovém areálu Slavičín - uživatele Vědeckotechnického parku Slavičín. CITAI dále rozšiřuje služby Podnikatelského centra Slavičín, které poskytuje služby podnikatelům ve Slavičíně o možnost poskytování služeb v průmyslové zóně Průmyslový areál Slavičín. Centrum je zaměřeno na informační a komunikační technologie, které se stávají základním kamenem rozvoje podnikání. V této oblasti se Centrum, ve spolupráci s Fakultou informačních technologií VUT v Brně, zaměřuje zejména na následující problematiku: bezpečnost počítačových sítí, topologie počítačových sítí, bezpečnost aplikací, zabezpečení přístupů, cloud computing, počítačová grafika a multimediální prezentace.

Nacházíte se zde Aktuálně

Studenti Univerzity Hradec Králové používají cloud computing

Studenti a vyučující Univerzity Hradec Králové mají k dispozici nový nástroj v oblasti informačních technologií (IT), který jim výrazně zpřístupní možnost vytvářet vlastní projekty.

Celý článek...
 

Educa – Výzva III.

Oznamujeme vyhlášení III. výzvy GG EDUCA, která bude evidována jako výzva číslo 92.

Celý článek...
 

Spuštěna telefonní ústředna OptiPhone v Průmyslovém areálu

Tisk

Po mnoha letech došlo 1.3.2011 k návratu k osvědčenému stavu, kdy v bývalých Vlárských strojírnách existovala podniková telefonní ústředna.Telefonní síť v Průmyslovém areálu Slavičín je provozována po názvem OptiPhone.

Celý článek...
 

Zdarma dostupný antivir od Microsoftu používá více než 30 miliónů lidí

Americký softwarový gigant Microsoft odhalil loni v září svůj bezplatný antivirový program Security Essentials. Po prvním roce jej podle statistik firmy aktivně používá více než 30 miliónů uživatelů. Aby podíl na trhu Microsoft ještě zvýšil, nabízí nově program zdarma také malým firmám.

 

Celý článek...
 

Podvodníci obírají firmy přes telefonní ústředny o miliony korun

V České republice se šíří nový podvod v oblasti komunikace. Firemní softwarové telefonní ústředny jsou zneužívány pro volání na drahá telefonní čísla v zahraničí. Poškozeným firmám se pak může navýšit platba za volání až o miliony korun.

Celý článek...
 

Kouzla virtualizace

Téměř každý dnes zná serverovou virtualizaci, ale to není zdaleka vše, co se za tímto pojmem skrývá. Už dlouho předtím, než začala být serverová virtualizace trendovou záležitostí, jsme používali paměťovou virtualizaci, která nám pomáhala s fragmentací fyzické RAM a umožňovala odkládat data do swapovacích souborů.

Celý článek...
 

Kterak virtualizovaný server spasil malou firmu

Dokonce i technické společnosti čas od času potřebují renovovat své IT. Jeden příklad z praxe: Minulý rok jedna nejmenovaná kanadská firma zabývající se vývojem softwaru oslovila společnost Microtek a žádala o tolik potřebnou renovaci své serverovny…

 

Celý článek...
 

HDMI možná skončí. Výrobci mají kabel, který dovede i napájet

Firmy LG Electronics, Samsung, Sony a Valens Semiconductor představily na konci června nový standard HDBaseT. Ten má z našich obýváků vytlačit různé kabely včetně HDMI a napájení.

Celý článek...
 
Strana 1 z 6
Banner
Banner

Váš názor

Jaké informace byste uvítali na našem webu?
 

PřihlášeníKdo je online

Máme hostů: 17 připojeno

Kalendář

<<  Duben 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930