Centrum informačních technologií a aplikované informatiky

Cílem Centra informačních technologií a aplikované informatiky Slavičín (CITAI) se statutem vědecko-technického parku (VTP) a centra pro transfer technologií (CTT) v Průmyslovém areálu Slavičín je poskytování služeb pro firmy zasídlené v Průmyslovém areálu Slavičín - uživatele Vědeckotechnického parku Slavičín. CITAI dále rozšiřuje služby Podnikatelského centra Slavičín, které poskytuje služby podnikatelům ve Slavičíně o možnost poskytování služeb v průmyslové zóně Průmyslový areál Slavičín. Centrum je zaměřeno na informační a komunikační technologie, které se stávají základním kamenem rozvoje podnikání. V této oblasti se Centrum, ve spolupráci s Fakultou informačních technologií VUT v Brně, zaměřuje zejména na následující problematiku: bezpečnost počítačových sítí, topologie počítačových sítí, bezpečnost aplikací, zabezpečení přístupů, cloud computing, počítačová grafika a multimediální prezentace.

Nacházíte se zde Aktuálně Hardware Průvodce nasazením virtualizace online od VMwaru

Průvodce nasazením virtualizace online od VMwaru

VMware představil novou službu VMware Go. Jde o bezplatného průvodce nasazením virtualizace pro začátečníky, který je dostupný online. Cílovou skupinou pro využití služby jsou malé a střední firmy (SMB).

Jak mohou prodejci s přidanou hodnotou (VAR) využít novinku pro svůj byznys?
Novou službu VMware Go představila společnost VMware na konferenci VMworld 2009 v kalifornském San Francisku. VMware Go je webová služba, která pomáhá v prvních krocích virtualizace těm, kdo se teprve s touto problematikou seznamují. Je určena pro malé a střední podniky a měla by zjednodušit proces virtualizace jejich aplikací prostřednictvím automatizované instalace a konfigurace hypervizoru VMware ESXi.
Služba je součástí ohlášené strategie VMware prosadit se s virtualizací právě v segmentu SMB, kterou zdůraznila právě na zářijové konferenci. Pokud do malých a středních podniků dodáváte, nebo se tam chcete prosadit se svými virtualizačními projekty, můžete jim výhody demonstrovat právě prostřednictvím této aplikace a dodat řadu služeb jako je konsolidace datových center.
Pomocí nové služby vy nebo váš zákazník projdete procesem nastavení hypervizoru ESXi,který je rovněž zdarma a umožňuje provozovat více operačních systémů a aplikací na jednom serveru. Hlavními argumenty pro zákazníky je podle výrobce to, že nasazením řešení ušetří peníze za hardware, elektrickou energii, chlazení a správu serverů.
Služba VMware Go byla vyvinuta společně s firmou Shavlik Technologies, která je členem partnerského programu VMware Technology Alliance. Služba je k dispozici v beta verzi na stránkách VMware Go. V ostré verzi bude bezplatně k dispozici v roce 2010.
Další zprávy z mezinárodní konference VMworld 2009 můžete prostřednictvím oficiálního kanálu sledovat zde.
Autorizovanými distributory VMware v České republice jsou Avnet a Soft-Tronik, na Slovensku jde o Asbis SK, Soft-Tronik SK.

 
Banner
Banner

Váš názor

Jaké informace byste uvítali na našem webu?
 

PřihlášeníKdo je online

Máme hostů: 5 připojeno

Kalendář

<<  Únor 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829