Centrum informačních technologií a aplikované informatiky

Cílem Centra informačních technologií a aplikované informatiky Slavičín (CITAI) se statutem vědecko-technického parku (VTP) a centra pro transfer technologií (CTT) v Průmyslovém areálu Slavičín je poskytování služeb pro firmy zasídlené v Průmyslovém areálu Slavičín - uživatele Vědeckotechnického parku Slavičín. CITAI dále rozšiřuje služby Podnikatelského centra Slavičín, které poskytuje služby podnikatelům ve Slavičíně o možnost poskytování služeb v průmyslové zóně Průmyslový areál Slavičín. Centrum je zaměřeno na informační a komunikační technologie, které se stávají základním kamenem rozvoje podnikání. V této oblasti se Centrum, ve spolupráci s Fakultou informačních technologií VUT v Brně, zaměřuje zejména na následující problematiku: bezpečnost počítačových sítí, topologie počítačových sítí, bezpečnost aplikací, zabezpečení přístupů, cloud computing, počítačová grafika a multimediální prezentace.

Sítě

Spuštěna telefonní ústředna OptiPhone v Průmyslovém areálu

Tisk

Po mnoha letech došlo 1.3.2011 k návratu k osvědčenému stavu, kdy v bývalých Vlárských strojírnách existovala podniková telefonní ústředna.Telefonní síť v Průmyslovém areálu Slavičín je provozována po názvem OptiPhone.

Celý článek...
 

Revoluce v bezdrátech! WiFi 4. generace

Moderní WiFi sítě mají nový rozměr. Přináší do standardních WiFi sítí služby a garance, které dříve znepříjemňovaly instalaci a především provoz. Nedostatky původních buňkových sítí nazývaných také WiFi sítě 3. generace jsou minulostí v sítích používajících blanket architekturu – též nazývané sítě 4. generace.

Celý článek...
 

Switch pro firemní sítě, aneb jak vybrat a nespálit se

Jakým způsobem nově vybudovat, případně rozšířit již existující síť obsahující switche tak, aby vyhovovala stále vyšším nárokům firemních aplikací a operačních systémů? Jaké jsou klíčové výhody a nevýhody možných řešení? Ostatně, víte, které vlastnosti switchů jsou důležité pro bezproblémovou funkčnost sítě a aplikací?

Celý článek...
 

VPN: vzdálený přístup bez kompromisů (1)

Mezi běžně používané VPN protokoly jsou zahrnovány PPTP (Point-to-Point Tunneling Protocol), L2TP (Layer 2 Tunneling Protocol) a IPSec (IP Security). Dalším dnes stále více používaným VPN protokolem je Netscape Secure Socket Layer (SSL).

Celý článek...
 
Banner
Banner

Váš názor

Jaké informace byste uvítali na našem webu?
 

PřihlášeníKdo je online

Máme hostů: 19 připojeno

Kalendář

<<  Duben 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930