Centrum informačních technologií a aplikované informatiky

Cílem Centra informačních technologií a aplikované informatiky Slavičín (CITAI) se statutem vědecko-technického parku (VTP) a centra pro transfer technologií (CTT) v Průmyslovém areálu Slavičín je poskytování služeb pro firmy zasídlené v Průmyslovém areálu Slavičín - uživatele Vědeckotechnického parku Slavičín. CITAI dále rozšiřuje služby Podnikatelského centra Slavičín, které poskytuje služby podnikatelům ve Slavičíně o možnost poskytování služeb v průmyslové zóně Průmyslový areál Slavičín. Centrum je zaměřeno na informační a komunikační technologie, které se stávají základním kamenem rozvoje podnikání. V této oblasti se Centrum, ve spolupráci s Fakultou informačních technologií VUT v Brně, zaměřuje zejména na následující problematiku: bezpečnost počítačových sítí, topologie počítačových sítí, bezpečnost aplikací, zabezpečení přístupů, cloud computing, počítačová grafika a multimediální prezentace.

Projekt CITAI (Centrum informačních technologií a aplikované informatiky) je jedním ze strategických projektů, který je v současné době realizován společností Regionální centrum kooperace, a.s. Slavičín.

Ve spolupráci s partnery projektu, mezi nimiž je Fakulta informačních technologií Vysokého učení technického v Brně a významné společnosti z oblasti IT, je cílem projektu vybudovat technologické a informační centrum pro podnikatele v oblastech:

  • Bezpečnost počítačových sítí
  • Topologie počítačových sítí
  • Bezpečnost aplikací
  • Zabezpečení přístupů, autorizace, identifikace, autentizace, personifikace
  • Počítačová grafika a multimediální prezentace

 

Prostřednictvím CITAI tak podnikatelé získají přístup k nemodernějším informacím, technologiím, poznatkům a postupům v IT.

CITAI rovněž přispěje k optimalizaci investic do IT, neboť organizace utrácejí velké prostředky za řízení a správu informačních technologií. CITAI rovněž vytvoří prostor, který namísto tradičního modelu nákladových středisek (Cost Center Model) umožňuje pokrok v architektuře orientované na služby (SOA) a infrastruktuře orientované na služby (SOI). Organizacím tak umožní přesun k prostředí, v němž je IT využíváno a placeno na základě měřeného užívání.Firemní partner 1/2012

 

Výsledků činností souvisejících s revitalizací Průmyslového areálu si všimla i redakce časopisu FIREMNÍ PARTNER, který již sedmým rokem poskytuje informace pro podnikání ve Zlínském kraji.

 

Celý článek...
 

Další úspěch našeho projektu

Email Tisk PDF

Projekt Centrum informačních technologií a aplikované informatiky Slavičín byl úspěšně hodnocen v soutěži Podnikatelská nemovitost roku. Další informace zde.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 15 Prosinec 2011 12:48 ) Celý článek...
 

Napsali o nás - Seminář "Brownfields ve Zlínském kraji" (Zlín, 29. 9. 2011)

Zlínský kraj, odbor strategického rozvoje kraje uspořádal dne 29. září 2011 pod záštitou statutárního náměstka hejtmana Zlínského kraje Libora Lukáše odborný seminář na téma "Brownfields ve Zlínském kraji", který byl určen zejména pro zástupce měst a obcí Zlínského kraje, vlastníky brownfields ve Zlínském kraji a v neposlední řadě také pro odbornou veřejnost, zájemce o problematiku brownfields a další zainteresované subjekty. Cílem semináře bylo nejen zvýšení povědomí o problematice brownfields ve Zlínském kraji, ale především přenos zkušeností při přípravě a realizaci projektů regenerace brownfields v kraji. Vzhledem k tomu, že seminář byl realizován v rámci projektu „Zvyšování absorpční kapacity Zlínského kraje 2007 – 2013 II.etapa“ spolufinancovaného z prostředků Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Morava, byla účast na tomto semináři bezplatná.

Celý článek...
 

Napsali o nás - Otevírání CITAI

Otevírání Centra informačních technologií a aplikované informatiky Slavičín se věnovala celá řada médií.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (K-net LOGIN_příloha.pdf)Speciální příloha časopisu LOGIN[Speciální příloha časopisu LOGIN]307 Kb
Celý článek...
 
Banner
Banner

Váš názor

Jaké informace byste uvítali na našem webu?
 

PřihlášeníKdo je online

Máme hostů: 20 připojeno

Kalendář

<<  Duben 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930